| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Ce browser recomandati? Argumentati

Răspuns Câştigător
| Malicova_Dina_1999 a răspuns:

Opera este un browser extraordinar si rapid

16 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Spark Browser http://en.browser.baidu.com/ am folosit multe browsere la anii mei, da ca asta nu a fost nici unul, se misca rapid, are o multime de functii, eu sunt foarte multumit.Nu vreau sa laud eu acum acest browser, nu ma intelegeti gresit.Trebuie incercat :)

| gelu1970 a răspuns:

Vad ca esti paranoic in ceea ce priveste virusii.
eu intotdeauna la calculatoarele ce le repar sau configurez, las explorer si chrome. sunt cele mai folosite mai eficiente si impreuna cu un bun antivirus fac echipa buna.
cand spun un bun antivirus ma refer la bitdefender, norton. nu la minciunile free ce ofera avast sau alte firme.

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru gelu1970):

Este cumparat avast pentru a beneficia de o securitate mai mare. in fine. nu sunt paranoic, nu vad unde vezi tu paranoia in comentariile mele.

| gelu1970 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Alexandru, e normal ca un pc sa mearga mai greu cu un antivirus. insa folosind explorer si chrome nu ar trebui sa fie un "melc"
eu as rula malwarebytes, adwcleaner, ccleaner, si as dezactiva programele si servicii inecesare ce pot incetini calculatorul. incearca sa faci ceea ce am scris, si in ideea ca ai un calculator nu foarte slabut, ar trebui sa vezi ceva rezultate.

| hypentakill a răspuns:

Internet Explorer all the way.

| questsoul a răspuns:

Recomand TOR daca vrei securitate.

| UnTipMisto a răspuns:

Torch, inglobeaza tot ce ai nevoie de las un browser, se misca bine, pe linga asta mai are optiuni de descare video si audio, sa nu mai amintesc clientul de P2P deja integrat.

| Anonim95732 a răspuns:

Eu recomand Mozilla Firefox findca nu se blocheaza cum o face uneori google chrome si pentru ca merge foarte bine
Eu acest browser ti-l recomand

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru Anonim95732):

Are virusi. N-ai cum sa ma contrazici, mi-a detectat antivirusul.

| dannyel86 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Depinde ce sursa folosesti si daca nu cumva sistemul tau e infectat, iar Firefox s-a molipsit si el. Mi-e greu sa cred ca pagina oficiala ar oferi un browser infectat, netestat. Eu recomand Mozilla si Torch.

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru dannyel86):

Crede-ma, sistemul meu nu e infectat, am Avast, care nu e orice antivirus.

| dannyel86 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Si eu folosesc aceleasi softuri si nu mi-a detectat nimic suspect antivirusul, legat de Mozilla. A avea un antivirus nu e o protectie 100%. Avast folosesc de ani buni, dar tot mi s-a infectat sistemul. Cu toate astea, il tin preventiv, pentru ca e singurul care nu incarca abuziv pc-ul actual.

| CinevaNou a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Mai mult ca sigur e infectat sistemul tau, am folosit firefox pe multe pc-uri cu avast si nu a detectat niciodata ceva. Realizezi ce scandal ar iesi si ca ar renunta toata lumea daca chiar ar avea virusi. Deci nu cred ca esti tu mai cu mot si ai facut marea descoperire. Si bine zici ca avast nu e "orice" antivirus, am avut sisteme care au crapat din cauza avastului, bsod generat de driverii lor la fiecare bootare.

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru CinevaNou):

Nu trebuia sa imi mearga pc-ul mai greu, sa am o sumedenie de probleme cu el?
In fine, deraiem de la subiect.

| CinevaNou a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Nu neaparat, sunt mai multe tipuri de virusi. Cei stealth/keylogger stau cuminti si iti fura datele fara sa observi ceva.
Ce ar fi sa postezi logul din avast in care zice ce fisier din firefox a fost detectat ca infectat si ce virus avea?