| coosmin24 a întrebat:

Ce browsere folositi si care credeti ca este mai bun? Eu folosesc Internet Explorer 8.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Folosesc Internet Explorer ultima editie si merge de minune.Si Mozilla merge foarte bine, am folosit in trecut.

12 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Tot Internet Explorer 8 folosesc si eu. Si-l astept pe 9:). N-am nevoie de alte browsere. Folosesc deja ce ni se ofera. Bine...asta pe Windows 7, in XP cu IE6, instalez alt browser precum Chrome sau daca pot updatez IE6 la IE8.
Cat despre cel mai bun browser, hmm...vezi si tu pe wikipedia, poate acolo nu sunt minciuni:D, dar Chrome, Safari si Opera se descurca foarte bine in momentul de fata din cate vad.

Citeste prin articolul asta:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

In fine, eu ma descurc destul de bine cu IE8. Nici nu-l laud, nici nu-l recomand nimanui. Dar eu n-am nevoie de alte browsere. Plus ca multe site-uri mai ales cele de vizualizare tv online cer IE, ActiveX etc.

| costymaximus a răspuns:

Firefox si Google Chrome.Astea doua sunt cele mai bune.

| sTeFaN_2897 a răspuns:

Internet Explore(orice versiune) are o foarte stransa legatura cu sistemul de operare(Windows), ceea ce este foarte rau. Este o problema de securitate care inca nu a fost rezolvata, de aceea nu il folosesc si nu il recomand. Dintre celelate browsere, cel mai inovativ este GoogleChrome. Are multe chestii pe care nici un alt browser nu le are. Si, din experienta proprie, paginile web se incarca putin mai repede decat pe Firefox, si considerabil fata de IE si altele. Si eu, ca mullti dintre voi, folosesc mai multe browsere, dar cel mai mult GoogleChrome. Iti ramane sa tragi concluzii.

| MariuZ a răspuns:

Internet Explorer e cel mai popular browser web. Deci - si cel mai supus atacurilor informatice si cel mai vulnerabil. Eu folosesc Mozilla Firefox pentru ca e ceva mai stabil ca IE, nu se blocheaza si are cateva addonuri foarte folositoare.

| Cσσкiє a răspuns:

Şi eu, îl ador! Am avut toate interneturile posibile, tot ăsta îmi place cel mai mult.

| Mony a răspuns:

Eu folosesc internet explorer, google Chrome, da cel mai mult imi place OPERA ca merge rapid si pot accesa siturile mai repede

| shalimar a răspuns:

De cand navighez pe net am folosit doar internet explorer.si nu am avut necazuri. dar acum doua luni a inceput sa ma calce pe babaturi.nu mai puteam copia nimic, nu mai puteam vedea un video ceva.asa ca am schimbat foaia.acum folosesc opera si firefox. opera pentru viteza, firefox pentru suplimentele foarte utile care le ofera.

| belltech a răspuns:

Browserul momentului pare sa fie google chrome. eu folosesc firefox 3. 6. 2

| woody_9489 a răspuns:

IE9 si merge foarte bine happy

| Madutza_9991 a răspuns:

Internet Exporer 8 are virusi uitati-va pe net sa vedeti eu recomand Firefox!

| cinevainpanamea a răspuns:

Eu folosesc opera si sunt foarte multumita big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firefox ultima veriune. Eu il folosesc de cand ma stiu, mi s-a parut cel mai bun, plus ca e mai sigur decat i. e. Opera am incercat, n-am nimic impotriva lui da' mie nu-mi place. M-am invatat pe firefox.