| Bodonel a întrebat:

Ce calculator ar trebui sa-mi iau sa-mi mearga toate jocurile aparute cum ar fi gta 5... dau funda cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. gta 5 nu a aparut. 2 procesor i3/i5/i7/amd bulldozer/x4. apoi 4 gb ram iar 8 sunt deja prea deajunsi. placa video de la 192 biti in sus, de la amd de la 6790 in sus sau de la nVIDIA gtx 460 sau 550 ti in sus, cu ddr3 sau 5

6 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Un i7, un ssd, o placa video nVIDIA gtx, memorii 6-16 gb,hdd stocare, sistem de racire prin lichid, sursa 800-1200w,muuuulte ventilatoare,carcasa, blue-ray, alte placi etc.
Bafta!

| bob4rap a răspuns:

Pai...
un quad core de 3.2, 8 GB pe ram o placa de 1 GB pe 128 biti thinking si gta 5 nu a aparut... decat sa dai banii acum pe un pc mai bine imi astepti 2 ani si il iei mai ieftin decat ai lua un telefon happy treaba ta...

| Trynda a răspuns:

Un Procesor amd phenom x3 sau un Intel i3, i5. 4 gb ram, 500gb hdd SATA 7500 rpm. Placa video amd Radeon 6450 sau ceva mai bun. de minim 512 mb. Cam asa ceva. thinking si nu e scump. si rulezi cam orice joc la cerinte minime sau normale.

| AngelMuscleman a răspuns:

Unu zice asa unu altfel hotarativa cum si care! si ala un hard peste 500 gb? omg

| g3cko a răspuns:

Procesor de minim 3 GHz
O placa video de minim 1 GB DDR 3
Un hard peste 500 GB
Memory RAM - peste 4 GB

| KammkazZe a răspuns:

Nu a aparut gta 5, FAIL.