| alexutzu997 a întrebat:

Ce credeti despre reteaua de internet RDS? Aceea de la DIGI? Am auzit ca este mai buna decat alte retele este adevarat?

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Eu folosesc şi nu am avut deloc probleme. Viteză bună, nu cade reţeaua. Ţi-l recomand

9 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Aş zice că uneori e mai cu chepsis în cazul RCS-ului. Eu îl am de o lună, iar în acest timp, a fost picat la început pentru că mapeţii ăia au uitat să conecteze cablurile la reţea. Văd că nu merge o zi, nu merge 2, îi sun şi fac o sesizare. După vreo 3-4 zile s-au gândit într-un final să vină să verifice, şi mi l-au făcut.
Au mai trecut câteva zile, după care într-o zi pe la 11 seara când trimiteam pe mess vreo 10 kile de poze, pac, o picat netu. Dau restart, nimic. Eroare 678, ruter intrat în sevraj. Îi sun,
-"tantii, nu mere netu".
-Ok, o să verificam; da, se pare că e o problemă la unul din echipamente, o să se rezolve cât mai curînd posibil.
Da de unde, dăi şi-aşteaptă iară să vină băietzii să verifice. Până la urmă m-am hotărât să mă cobor eu la 2 să văd ce-i în cutia aia. O deschid, wooow, ce de beculete, ce de firee, am încercat să m-adun şi să văd viecare fir de unde şi cum pleacă... pff da nici n-am putut, erau foarte încurcate, aşa că a mai rămas o singură soluţie: am oprit toate jucăriile din cutia aia, după care le-am dat drumu din nou.(poate-oi fi primit ceva înjurături de la vecini ca i-am lăsat pentru vreo 30 de secunde fără net şi fără telefon, da asta e, n-au murit). Şi când urc sus, surpriză, netu mergeee. uraaa... şi uite pentru ce am stat eu 4 zile după ei, şi puteam să mai stau mult şi bine că tot nu veneau.
Toate bune şi frumoase până alaltăieri, când iară am văzut că e picat netu. Faza cu restartatul ruterelor n-a mai ţinut de data asta. Îi sun, şi-mi zice că mi l-a oprit pentru că n-am plătit factura, deşi factura era plătită, totul era la zi... exact ca-n filmele cu proşti. Mai stau o zi, îi sun iară:
-tantii, când îi daţi drumu că eu am plătit la zi toot.
-O să înregistrez o sesizare şi o să fac o cerere de reconectare. În 24 de ore se rezolvă.
În 3 ore aveam net, deci data asta măcar s-au mişcat ceva mai repede. happy
Sper să nu mai am probleme din astea că deja m-am săturaaaat.
În rest de mers merge super ok, îl am pe cel de 100 de Mb, rupe happy
Deci cum am spus, mai e şi chestia de cum ai noroc.

| adriangabor92 a răspuns:

Este cea mai buna, deoarece prinzi foarte multe canale.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu am internet de la RDS. In mare sunt multumita.winking thumbs up

| Petronela a răspuns:

Iti recomand cu caldura aceasta retea

mira
| mira a răspuns:

Sunt multumita de RDS.Depinde si de zona.

| alexutzu997 explică:

@mira Daca sunt in Cluj merge bine sper nu?

| alexutzu997 explică:

Bun multumesc tuturor saptamana aceasta imi voi baga si eu internet de la RDS! Sper sa mearga bine!

| DeNyyy a răspuns:

Da. e foarte buna reteaua.eu am si internet. si modem digi net mobil si telefonie. e foarte bine pana acum nu am avut absolut nici o problema

| lora3u a răspuns:

Eu sunt multumita de RDSwinking (sunt din iasi)