| ANDI189122 a întrebat:

Ce credeti un rx 460 merge u un amd x3 450 3, 2 ghz pe setari medium-high la o rezoluti 1366 x 768 la 35-40 fps la jocuri gen assassin's creed syndicate, origins, the witcher 3, stiu ca placa va duce dar procesorul e cam vechi si nu stiu daca va merge pe el sa nu faca bottleneck (DAU FUNDA)

3 răspunsuri:
| Strepix a răspuns:

Pff, procesorul tau e mai slab decat Xeon-ul meu din 2007... Schimba-ti procesorul, nu cred ca vei obtine 30 fps... Acum na, poti cumpara placa video, iar mai incolo sa-ti iei si alt procesor. Nu face bottleneck, bottleneck ar fi daca e dual core.