| anonim_4396 a întrebat:

Ce e acele un atac ddos?

2 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Http://www.itc.rusi.ro/atacuri-ddos-distributed-denial-of-service.html - uite un articol despre atacul ddos. Sper sa-ti foloseasca

Laur
| Laur a răspuns:

E o forma de flood, de regula indreptat catre anumite siteuri pentru a le impiedica sa functioneze. Cand era la moda IRC-ul se practica si acolo flood de tip DCC, confundat adesea cu cel de tip denial of service. Oricum, orice forma de flood e ilegala si se poate afla usor de la cine porneste.