| SpooJeeSmen a întrebat:

Sunt pasionat de pc. La inceput a fost hardware (tot incercam sa fac oc la procesoare si diferite chestii), iar acum vreau si software.

Cum as putea face un atac dos? Dar cel ddos?
Pentru a face un atac dos imi trebuie net de 1000mpbs?
PS: Am incercat sa fac un atac dos unui prieten, dar nu mi-a reusit, am folosit cmd ul si alte programe de pe net.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din fereastra cmd nu poti face.
Trebuie sa bootezi cu DOS sau DRDOS, sa faci configurarile necesare pentru portul de retea, sa scrii un program batch care sa faca secventele de accesare si deschidere a porturilor, respectiv sa poti accesa (vedea) sistemul de fisiere tinta. Evident, va trebui sa captezi si IP-ul precum si adresa mac.
Cand le ai pe toate, poti incepe...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca e cam ilegala noua ta pasiune. Partea de software implica si lucruri mai utile... concentreaza te pe alea

| Ironwin a răspuns:

Prima pasiune era legala, a doua nu este legala. Pentru asta nu ai nevoie de net de 1000 mpbs ci de multe cunostinte in domeniu. Serios acum mai bine ramai la oc de procesoare happy

| SpooJeeSmen explică (pentru Ironwin):

Cand am zis software nu m-am referit doar la dos sau ceva asemanator acestuia. C++ mi se pare foarte interesant (il studiez la scoala)