| LaviniuA a întrebat:

Ce e mizeria asta:
intru pe FB, ma loghez si imi da ERR_TOO_MANY_REDIRECTS. Nu se incarca.
Inainte mergea, pe alt cont. Dar dupa ce m-am logat cu alt cont apare aia ^

Mi-am sters cache la browser, am restartat routerul... nimic. Nu merge nici daca fac broadcast la net de pe mobil. Nu merge nici din alt browser.
O mizeeerie

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Incearca asta, nu stiu daca va merge dar ma gandesc ca are legatura:

Pe PC-ul cu windows, apasa search scrie "CMD" command prompt si deschide-l cu drepturi de admin (run as administrator)

in fereastra nou deschisa (fundal negru, scris alb) scrie /copiaza urmatoarea comanda:

netsh winsock reset ( si apasa enter dupa ce ai copiat comanda

dupa care introdu/copiaza urmatoarea comanda :

ipconfig /flushdns (si apasa enter ca si la precedenta)

acum inchide fereastra CMD si da restart la PC!

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Mersi. Nu a mers laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Dar de ce pe browser și nu direct din aplicația lor?

| LaviniuA explică (pentru Hyperion7):

Nu merge nici din aplicatia lor.

| Hyperion7 a răspuns (pentru LaviniuA):

Ai incercat pe alt telefon?

| LaviniuA explică (pentru Hyperion7):

E pe laptop problema. Pe mobil merge.

| Hyperion7 a răspuns (pentru LaviniuA):

Atunci ce-ar fi sa verifici la securitate și conectări, ce dispozitive au mai fost conectate în ultimul timp?
Daca observi o activitate suspectă, schimba parola și activează autentificarea cu 2 factori și mai încearcă o data.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Ai malware.

Descarca un browser sigur. Ce folosesti?

| LaviniuA explică (pentru carevaescu):

Chrome, Edge

| carevaescu a răspuns (pentru LaviniuA):

Incearca firefox portable
https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

Si instaleaza un adblocker. Recomand ublock origin - in setarile pluginului activeaza lista roadblock

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil e ceva legat de spam. Te-ai logat de prea multe ori sau nu știu. Eu nu am putut folosi Facebook 3 zile și nu mai primeam nici codul pentru autentificare în doi pași. Mai face platforma figuri, probabil își va reveni în timp.