| anonim_4396 a întrebat:

Ce echipamente folosesc youtuberi pentru asi înregistra vocea?

9 răspunsuri:
| gheorghe69 a răspuns:

Iar daca ai brum(bazaitul ala suparator pe fundal) poti folosi chestia de aici ca sa reglezi zgomotul http://mariuscucu.ro/scapa-zgomotul-fundal-microfon/

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru gheorghe69):

Multumesc mult ( functioneaza si la telefoane?). Dar eu ma refer la aparatura ( gen reportofon, lavaliera wireless ), in afara de astea mai stii vreo unul?

| gheorghe69 a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Functioneaza la orice. Poti face si cu un telefon inregistrarea si dupa sa prelucrezi. Mai bine vezi daca iti place, apoi investesti in scule.

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru gheorghe69):

Mersi mult, o sa probez. Dar totusi as vrea sa aflu ce scule folosesc youtuberi pentru partea audio.

| VladyXR a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Ce vrei sa spui tu? Nu folosesc nimic din astea, doar casti cu micorofon.

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru VladyXR):

Ba da folosesc. Cum sunetul nu ii de mare calitate la castile cu microfon, youtuberi folosesc diferite echipamente ca sa isi inregistreze partea audio pentru o mai buna calitate a sunetului iar pentru asta folosesc reportofoane, lavaliere wireless etc.

| VladyXR a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Depinde ce youtuberi, sunt unii care folosesc doar casti cu microfon, pentru o calitate mai buna sunetului folosesc microfon de masa.

| 5uMMeR a răspuns:

Daca te referi la programe de filmat gameplay ( jocuri ) sau tutoriale poti sa folosesti :
1.Bandicam
2.Action!
3.OBS ( Open Broadcaster Software )
4.Fraps ( foarte bun, ti-l recomand )
-Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru 5uMMeR):

Mersi mult chiar imi trebuiau informatiile astea. Dar eu ma refer la aparatura ( gen : lavaliera wireless, reportofon ), in afara de astea mai stii ceva?