| anonim_4396 a întrebat:

Ce editor PDF pentru Android folosiţi?

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa ii spuna cineva lui Alexandrionelu ca nu e rau sa fii prost, insa e rau sa urli in gura mare cit de prost esti. I-as zice eu, dar - bineinteles - ca m-a blocat. On-topic, nu editez PDF-uri in Android, insa cred ca cel mai practic e sa intri cu un browser pe Google Docs, iti editezi ce ai de editat, apoi exporti ca PDF.

| DarthNiger a răspuns:

Adobe Acrobat Reader sau Google PDF.

| TheGentleman a răspuns:

Adobe Reader

| Jus7t a răspuns:

Scrii ceva romantic Jolie?

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

?

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia ziceam și eu.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

M-ai prins.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești ușoară ca o pană.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Ştiu.

| Alexandrionelu a răspuns:

Editarea pdf-urilor este un chin pentru ca nu sunt făcute sa fie editate ci doar citite. Toate pdf-urile sunt un produs exportat dintr-un alt program.
Când trebuia să traduc unul, pe pc preferam sa convertesc în docx și sa îl traduc în Word, chiar dacă trebuia sa îl repaginez. Dacă erau doar modificări mici de făcut, foloseam Accrobat Professional. Pe Android nu cred ca exista nici un program suficient de bun pentru a edita direct în pdf, dar îl poți edita după ce l-ai convertit în prealabil.
Succes!

| whatisthis19 a răspuns:

Nu folosesc

| JicaContra a răspuns (pentru Peter920):

A intrebat EDITOR, nu cititor (reader)
faptul ca poti modifica pdf-uri care au campuri care pot fi completate nu il face editor, in word poti sa faci un document de la 0 si apoi sa il salvezi pdf