| CosminComan75 a întrebat:

Ce este android root?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Mai complet ca asta, nu cred ca gasesti:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

ROOT-area telefonului anuleaza garantia oferita de producator, interesati-va inainte de root despre "unroot", inainte sa duceti dispozitivul la service pentru o eventuala problema trebuie sa faceti telefonul "ca nou"

| cookie01 a răspuns:

Iti rutezi androidul, adica iti da acces complet ascupra telefonului.

| Nume2 a răspuns:

Cred ca tu te referi la rooter:
este o ''cutiuta'' pe care o conectezi la net ( netul de la pc ) prin care te poti conecta la wi-fi (internet) dar la doar o anumita distanta ( nu aduce nici un cost nici la abonamentul de la netul pcului si nici la abonamentul telefonului )