| NikDeea a întrebat:

Ce Este mai bun : Mini Laptopul sau Tableta?
Fundita.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Tableta este pentru profesionişti. Are puţine posibilităţi de conectare externă, posibilităţi limitate de redactare tip Word, limitări la prelucrări de imagine video sau codări, jocurile nu vor avea celeaşi performanţe ca pe laptop, Baterie suplimentară adio la tabletă, unele sisteme de siguranţă inaccesibile pe tabletă etc. Nu am adăugat avantajele tabletei pentru că le cunoşti şi singur ( gen : greutate, dimensiune etc. )

6 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Tableta :3 Funda?

| piTiCcu a răspuns:

Parerea mea, Tableta este mai buna. happy

Bafta!

| gamestoper1998 a răspuns:

Eu optez pentru tableta deoarece mi-or circulat ambele prin maini.Cu toate ca tableta este mai fragila intr-adevar decat minilaptopul este si mai buna la capitolul performanta.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Mini laptop! Are un procesor mai mare, tastatura si este mai rapid! Graficele jocurilor sunt mai bune pe laptop si este mai usor de utilizat! Funda?

| ellakiss0411 a răspuns:

Eu spun ca mai bine alegi mini laptop. La 10 milioane cat dai pe el, nu gasesti o tableta buna. Mai tine cont si de celalalt lucru atunci cand cumperi, pe netbook iti bagi windows 7, pe tableta ai android.

| clarrrrr a răspuns:

Mini leptopul ie mai rezistent la socuri ca vrei sau nu tot o scapi crede-ma eu am patit i-am spart ecranu la tableta si cam la fel de bun ca tableta