| Dawniix a întrebat:

Ce este un sistem audio hi-fi?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

In mare, un sistem audio format din amplificator, o pereche de boxe, un DAC, cabluri, eventual Streamer sau CD-Player (toate de calitate, si nu cutiile cu zgomot pe care le gasesti prin cluburi), multa munca la pozitionare, alta munca la teste si potrivirea sculelor, iar lista poate continua. Sunt sisteme audio ce redau muzica asa cum ar trebui redata, fara coloratii si bum-bum. Poate creea o pasiune, ca sa nu zic dependenta.

3 răspunsuri:
| dantomescu78 a răspuns:

Arata cam asa un sistem audio Hi-Fi de caltiate:

http://bit.ly/1fkTtVe

| Utilizator1234 a răspuns (pentru dantomescu78):

Mi-ai smuls un zambet azi. Bravo domnule cunoscator, foarte intelept si pertinent exemplul. E ca si cum ai spune ca Logan-ul e SUV, atat de departe ai fost.