| Sonia822 a întrebat:

Ce face un Bluetooth pe un tlf Samsung? La ce se foloseste si cum?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poti conecta la casti cu bluetooth, la o bratara fitness, la o boxa sau poti transfera muzica de pe un telefon pe altul.

| sierra1 a răspuns:

„Bluetooth" este o traducere în engleză a cuvântului scandinav Blåtand/Blåtann, cum era supranumit regele viking Harald I al Danemarcei din secolul X. Harald I era renumit ca fiind foarte comunicativ, unul dintre scopurile sale era să determine oamenii să comunice între ei