| anonim_4396 a întrebat:

Ce face un jailbreak pe un ipod touch, va rog sa-mi explicati mai detaliat.Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| andreio15 a răspuns:

Jailbreakul practic te lasa sa iti downloadezi jocuri gratuit, sa iti personalizezi ipodul prin teme, schimbarea iconitelor sau a modului de deblocare. Dupa ce ii faci jailbreak vei avea o aplicatie numita Cydia din care iti vei pune toate temele si multe alte personalizari dar si aplicatia Installous! Installous este o alternativa a App Store dar in care toate jocurile sunt free(si cele pe care le gasesti in App Store cu bani):D
Pentru Mai multe detalii intra pe http://www.idevice.ro/tabel-jailbreak-si-decodare/ Cauta modelul de iPod si versiunea ta de iOS :D Sper ca am fost de ajutor :D

| Anonymous1995 a răspuns (pentru andreio15):

Am instalat Cydia, si-a facut toate updaturile dar nu gasesc Installous, unde as putea sa o gasesc? multumesc

| andreio15 a răspuns (pentru Anonymous1995):

Intri in Cydia, click pe Sources, apoi pe edit, Add si scrii acolo "Cydia.hackulo.us"! Dupa ce ai adaugat sursa, cauti Installous 3, 4 sau 5 (Depinde de vers. de iOS) Daca ai iOS 3. X iei Installous 3, daca ai 4. x iei 4 si daca ai 5. x iei 5! Succes!