| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face Jailbreak pe Ipod Touch?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

În primul rând, îți las un videoclip unde explică foarte detaliat și îți arată fiecare pas (te descurci chiar dacă nu știi limba engleză).
http://www.youtube.com/watch?v=kBLfU1XVmmY
Dacă totuși ai nevoie de mai multe explicații, te ajut. Tot ce trebuie să faci este să downloadezi „greenpois0n" de aici: http://everythingapplepro.net/? p=15/? page_id=23 (primul link, pentru windows) și să conectezi ipod-ul la calculator. Mai departe, este foarte simplu, totul decurge de la sine.
Mult succes!

12 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Ce generație și ce sistem de operare are? După ce îmi spui detaliile te pot ajuta.
Numai bine!

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

Cum pot afla ce sistem are?big grin Multumes big grin

| Diabolique a răspuns (pentru Anonymous1995):

Intră la Setări --> General --> Actualizare Software. Acolo îți scrie exact. Cel mai nou sistem este 5.1.1
Generația ar trebui să scrie pe cutie.

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

Este 4.2.1

| Diabolique a răspuns (pentru Diabolique):

Observ că nu afișează ok link-ul pe TPU, de aceea trebuie să-l copiezi tu (nu poți să dai click pentru că nu te direcționează unde trebuie) sau îl găsești pur și simplu în descrierea videoclipului de pe youtube.

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

Am reusitwinking, multumesc mult!

| Diabolique a răspuns (pentru Anonymous1995):

Mă bucur. Enjoy!

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

Salut,se poate face jailbreak si cu alt program in afara de greenp0ison? am auzit de un redsn0w...

| Diabolique a răspuns (pentru Anonymous1995):

Da, se poate și cu redsn0w sau absinthe, depinde ce sistem de operare are ipod-ul. Cu al tău totul este în regulă?

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

Acum tot incerc sa-i fac ala, dar nu reusesc.straight facestraight face si m-am gandit sa iau redsn0w poate e mai usor cu elbig grin

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Diabolique):

I-am facut jailbreaku, am intrat in Cydia sa ii fac updaturile, acum unde pot intra sa imi iau jocuri?smug

| Diabolique a răspuns (pentru Anonymous1995):

Bravo! Acum trebuie să îți instalezi programul „Installous", de unde vei downloada toate aplicațiile gratis. Pentru a-l instala urmează pașii:
http://www.youtube.com/watch?v=pVgDLQLq9eA
În mare, tot ce trebuie să faci e să copiezi URL-ul acela.
Mult succes!

| Diabolique a răspuns (pentru Anonymous1995):

În primul rând, îți las un videoclip unde explică foarte detaliat și îți arată fiecare pas (te descurci chiar dacă nu știi limba engleză).
http://www.youtube.com/watch?v=kBLfU1XVmmY
Dacă totuși ai nevoie de mai multe explicații, te ajut. Tot ce trebuie să faci este să downloadezi „greenpois0n" de aici: http://everythingapplepro.net/? p=15/? page_id=23 (primul link, pentru windows) și să conectezi ipod-ul la calculator. Mai departe, este foarte simplu, totul decurge de la sine.
Mult succes!