| cccccCRISTIcccccc a întrebat:

Ce fel de placa video este Intel HD Graphics?
Dedicata sau Incorpoata?

As putea-o schimba?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=bP_8EYQ-2RA
http://www.banggood.com/......34367.html
Nu stiu daca gasesti un astfel de cablu in Romania, dar cauta.:)

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Este placa video integrata in processor : i3 i5 i7. Nu o poti schimba, dar poti cumpara o placa dedicata. Odata ce ai placa dedicata, calculatorul tau se va folosii de ea si va "ignora" placa video integrata.
Funda msfrum.

| cccccCRISTIcccccc explică (pentru Ineys):

Si daca cumpar o placa video didicata pentru laptop. unde vine pusa?

| Ineys a răspuns (pentru cccccCRISTIcccccc):

Nu cred ca poti sa cumperi o astfel de placa, doar sa cumperi o placa normala si s-o conectezi la laptop printr-un adaptor.

| cccccCRISTIcccccc explică (pentru Ineys):

Bun. Sa zicem ca cumpar placa video normala. ce fel de adaptop trebuie sa cumpar? nu ar merge si prin cablu USB? si sa fie placa langa laptop?

| Ineys a răspuns (pentru cccccCRISTIcccccc):

Https://www.youtube.com/watch?v=bP_8EYQ-2RA
http://www.banggood.com/......34367.html
Nu stiu daca gasesti un astfel de cablu in Romania, dar cauta.:)