| break a întrebat:

Ce imi trebuie ca sa vad si la plasma si la monitorul de la calculator, la amandoua in acelasi timp, sa nu mai schimb cablul cand la unu cand la altul?

3 răspunsuri:
| iulyan a răspuns:

Ia-ti un switcer.nu stiu cum se scrie corect dar du-te la un magazin pc si zii sa iti dea switcerul cu adaptor vga si dvi.nu costa mai mult de 50 din cate stiu happyhappy

| iulyan a răspuns:

Pai functioneaza asa.cablul care iti iese din calculator il bagi in switcer.de acolo bagi alte doua cabluri vga sau dvi (vezi ca mufa are tv-ul) si gata.mai este o chestie care nu o sa te coste mai nimic. daca ai o placa video dedicata si are la iesire 2 mufe (vga si dvi) atunci poti sa iei un alt cablul care il bagi direct in tv si gatahappy. daca nu merge atunci neaparat un switcer.

| break explică:

Pai daca este o chestie sa o pui in spate la unitate si apoi cu 2 cabluri, unu sa mearga la monitor si altul la plasma, sa vad in acelasi timp