| smooky a întrebat:

Ce inseamna casti de tip inchis/casti de tip deschis?

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Castile de tip inchis sunt acele casti care izoleaza fonic, adica odata puse pe urechi tu nu mai auzi nimic si nici cei de langa tine, pana la un moment dat in functie de volumul semnalului.Castile de tip deschis sunt acele casti banale din comert, accesibile oricui!

| Twatwaffle a răspuns:

Castile tip inchis distribuie sunetul astfel incat sa nu poti auzi in jur(serios) iar cele tip deschis sa poti auzi...am citit pe un site de telefoanelaughing