| Adi36346346 a întrebat:

Ce inseamna functia Multi Ecran? La telefon (Huawei p8 lite).
Si cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

E greu sa iti explic, este o functie cu care telefonul tau poate sa afiseaza doua lucruri deodata de exemplu estie pe o aplicatie si vrei sa intri pe net e nu o sa mai inchizi aplicatie pentru ca ai fucntie de multi screen si o activezi si o sa ai in partea de sus a ecranului intenretul si de la jumata in jos aplicatie respectiva, dar la Huawei nu stiu cum sa o folosesti

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Este o functie prin care poti sa vezi pe un monitor extern sau tv ce este afisat pe telefon in timp real, prin wi-fi sau vreun cablu hdmi

| ProDarius22 a răspuns:

E simplu.Îți instalezi Super Mario.✌