| XxKAMELIAxX a întrebat:

Telefon HUAWEI P20 Lite sau Telefon HUAWEI Mate 20 Lite? Care e mai bun si de ce?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Mate 20 Lite. Procesor (ceva) mai bun, diagonala mai mare, camere foto mai bune, baterie cu capacitate mai mare.

| gelu1970 a răspuns:

P20 lite
Xiaomi Mi A 2 lite e de asemenea o alegere. Are o baterie de 4000 fața de 3000 a lui p20 lite.
Procesorul e puțin mai bun in p20 lite insă xiaomi are Android one. Android pur. Nu e personalizat. E un telefon fluid.
La ora actuală ai de unde alege.

| alex495 a răspuns:

Samsung S7 sau mai nou. Sunt proaste Huawei urile. Intr un an 2 ori cade touch ul, soft ul ( iti inchide pe neasteptate apelul, nu mai merge wi fi ul. Numai ai semnal si multe altele)

| XxKAMELIAxX explică (pentru alex495):

Adevarat spui.Vechiul meu telefon e Huawei.E adevarat ca si eu am gresit scapandu-l pe jos, doar ca el avea probleme cu bateria si nu se mai incarca.(se incarca foarte greu)Dupa s-a inchis de tot.
De aceea imi cumpar alt telefon.Mi-as fi luat Huawei Mate 20 Lite deoarece imi place. Tata are Samsung dar si Samsung-ul are unele probleme..nu stiu ce sa fac.

| NLS a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Ce Huawei ai avut inainte?
Mate sau seria P nu au nici o problema majora, nu cade semnalul, nici wi-fi-ul.
Seria Y e ceva mai proasta, nu o recomand, insa Mate sau P sunt exact la fel de trainice ca Samsung.
Telefonul nu se scapa pe jos, si daca tii la el, ii cumperi o husa protectoare (de silicon ajunge).

Samsung Note N7000 (Note 1) am avut in familie, s-a stricat din senin dupa fix 2 ani si jumatate.

Apoi a trecut pe Sony. XPERIA Z3 a fost un monstru de telefon, pacat ca nu a trecut testul apei (in teorie era rezistent la apa, in practica - nu chiar).

Galaxy S4 am avut eu, a fost un telefon excelent, l-am folosit 3 ani si inca merge, dar prost, incepe sa se comporte nu doar ciudat (freeze, blocaje) insa e si foarte lenes, si pica des reteaua si wi-fi-ul. (dar e normal dupa atata timp).

Huawei-ul pe care il am acum va implini 2 ani in aprilie, si merge ca in prima zi. Fara exagerari.

| alex495 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Are, dar 3 ani te tine sigur. Huawei dupa un 1 jumate cum spui si tu, ceva cade, depinde si cum ai norocul. AM un prieten ii apare dupa cateva sec de apelare cine il suna. Aia e, sunt jafuri, se dau in barci cu camera, dar in rest mai bine iti cumperi telefon mobil normal cu taste

| XxKAMELIAxX explică (pentru alex495):

Cu taste? =]] Nimeni in ziua de azi nu mai foloseste telefon cu taste.
Si nici eu n-as mai folosi, daca as folosi telefon cu taste de ce s-a dezvoltat tehnologia?

| alex495 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Pensionarii, cei disperati ca sunt ascultati de SRI si au **** la ***, cei disperati sa aiba baterie. Si sincer, au scos cei de la Nokia acum un model si e frumusel, nu are wi fi parca, dar are camera foto. Mna sa te descurci cu el nu sa te dai mare la prieteni. PAna la urma 70% tot pentru a vorbi cu oameni il folosesti. Ca ai nevoie de o camera foto mai buna ( iti poti lua DSLR daca vrei performante adevarate) sau sa ai ecranu mare sa poti copia la examene la facultate e partea a doua. Sau sa te joci candy crash sau alte prosti

| MRBratu a răspuns:

Eu am p20(cel norma). Super multumit. Recomand!