| Attomm98 a întrebat:

Ce inseamna >JailBreak? Cu ce ma ajuta? Si daca il fac pierd garantia la Ipad?

Răspuns Câştigător
| CharlieHarper a răspuns:

Jailbreak = Procedeu prin care se "elibrereaza" iphone-ul de restrictiile impuse de Apple, permitandu-ti astfel sa modifici si sa personalizezi respectivul software(iOS). Se poate face cu software de genul redsn0w, greenpois0n, sn0wbreeze sau pentru versiunile mai vechi(iOS 3.1.3 si anterior) accesand site-ul jailbreakme.com direct de pe telefon. Acest procedeu adauga in prima faza programul Cydia.

1 răspuns:
| moldovianu a răspuns:

Si da... pierzi si garantia, raspunsul il ai ce inseamna deja de la CharlieHarper.