| DoarOana a întrebat:

Daca imi fac iPhone-ul sa fie Jailbreak o sa imi pierd garantia produsului?

Răspuns Câştigător
| bogdanel7 a răspuns:

Da, o pierzi. Te sfatuiesc sa faci jailbreak dupa ce termini garantia. Am o prietena care si-a facut si nu stiu ce problema avea la el de a trebuit sa inlocuiasca tot touch-ul, si a facut asta pe banii ei.

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Oare de ce ti-a dat acea hartie pe care scrie Garantie? nu cumva sa o si citesti?
Afli acolo tot ce ii poti face si ce nu pentru a nu pierde garantia

| Mişu_7703 a răspuns:

Garantia practic nu o pierzi. daca spre exemplu faci jailbreak-ul si il reusesti, apoi scapi telefonul si ti se crapa ecranul (doar un exemplu), ti'l vor inlocui. dar daca nu reusesti jailbreak-ul si ti'ai blocat telefonul, nu ti'l vor repara.