| ElenaMaria1 a întrebat:

Ce inseamna sa faci update la un telefon? Am tot auzit dar nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| cypryan11 a răspuns:

Sa il imbunatatesti, adica programele vechi se vor chimba cu unele noi.de ex opera versiune 1.2 se va updata cu opera versiunea 1.2

| cypryan11 a răspuns (pentru cypryan11):

Scuze vreoiam sa zic ca de la versiunea 1.2 se va updata la versiunea 1.3

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai asa dupa ochi iti poti da seama foarte simplu, cuvantul "update" e format din 2 cuvinte,si anume UP si DATE, te gandesti ce inseamna fiecare si apoi iti vei da seama ce inseamna, daca nu reusesti nici asa inseamna ca mai ai de repetat odata clasele primare.

| Reparatoru a răspuns (pentru unknownn):

Frumoase raspunsuri dai, esti vreun geniu ratat!