| anonim_4396 a întrebat:

Tot am auzit chestia asta cu update la android.Ce inseamna si ce se schimba la sistemul de operare, la telefon daca faci asta? Eu am de ex Ice Cream Sandwich... daca daca fac update cu ce ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Upadet-urile se refera in special la securitatea telefonului si la posibilitatea de a rula mai bine anumite aplicatii. Sistemele de operare la telefoanele cu android sunt proiectate pentru performantele ACELUI telefon (memorie, procesor.). Sistemele de operare de generatie noua de obicei necesita preformante mai bune de la telefon. Daca nu le ai, va merge mai prost.
Sunt destui carora le merge mai
prost dupa, decat inainte.Si in cazul asta daca nu poti reveni din telefon la sistemul initial, trebuie sa te duci in Service sa-ti faca o instalare noua a sistemului tau. Bani, Nervi.
Inainte de a face update, vezi daca poti reveni la sistemul initial in caz ca ceva nu merge bine.
Asa ca ai grija. Daca telefonul tau merge bine acum, lasa-l asa.
Dar alegerea e a ta.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Un update te ajuta cel mai mult la design, iti schimba aspectul sofware al telefonului dar si iti poate baga anumite programe mai bune ori o inbunatatire la cele care le ai instalate happy referitor la intrebare pai daca zice ca ai poti da update atunci e foarte bine da dovada ca ai un aparat cumparat recent si este bine sa dai update caci acel update te ajuta. Exista o anumita problema odata cu update depinde de cat de performant e aparatu pot inetveni anumite lag-uri adica va merge putin mai greu dar depinde si de aparat.

| Al3xandru14 a răspuns:

Daca faci update la android ice cream ti se va updata la jelly bean dar nu-ti recomand e mai tare ca si aspect ice cream, dar jelly bean este mai rapid.Si cand faci update ti se sterge tot cum ar veni se formateaza.