| Zmeurik1 a întrebat:

Ce inventii credeti ca vor fi in viitor? ( funda )

Răspuns Câştigător
| iulia_9095 a răspuns:

Chiar saptamana trecuta am avut o lectie la scoala la engleza in care ne spunea ce invetii vor fi in viitor...videocall(unele telefoane deja le au),masini care sa foloseasca electricitate in loc de benzina pentru. a nu mai dauna mediului,vor fi capabile sa se conduca singure pana la locatia pe care i-ai spus-o(deci, vor avea comenzi vocale), iti vor permite sa stai intr-un cerc (scaunele vor fi asezate unul cu fata spre celalat) si vor avea 3 roti in loc de 4; vom avea un program online pe telefon sau pe pc care sa ne predea acasa cursurile pentru. a nu mai merge la scoala... daca asa va fi viitorul va fi super!big grin, dar la cum se dezvolta Roamania nu ave prea multe sanse sa apara aceste tehnologii atunci cand vor fi aparut deja in alte tari

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Multe... nu te gandii ca vor fii masini zburatoare sau farfurii zburatoare. Sigur masini care merge pe sub apa se vor face sigur.
Noi arme, mai ales jocuri. Japonezii peste 40-50 de ani, vor face jocuri cu realitatea virtuala sigur.

| BloodPrison a răspuns:

Masina cu aripi

| Ecou a răspuns:

Se va inventa o masina TPU, vine lumea baga moneda intreaba si masina raspunde!

| PetreConstanta a răspuns:

Numai Dumnezeu stie

| 2ochicaprui a răspuns:

Eu tot mai sper sa se descopere o bautura care sa ne faca invizibililaughing Sau daca nu, una care sa ne faca mereu tineribig grin Ce bine sunahee hee

| lewiscristian_4963 a răspuns:

Dacie zburatoare ozn pamantean, masina de oprit timpul ...mai am idei da nu pot sa pun limba pe ele! mai revin!

| Diana1111 a răspuns:

Afacerea secolului este si va fi lyoness, bani inapoi la fiecare cumparatura, mai rar nu? daca nu crezi vezi prezentarea pe youtube si te vei convinge.

| Taurette a răspuns:

Pixul care scrie singur ce gandesti big grin... sau calculator virtual. ceva gen sa umblii tu prin el sa dai cu mana pe my computer, sa selectezi, sa scrii etc