| Aladdin112 a întrebat:

Ce jocuri as putea sa joc pe laptop-ul Compaq Presario cq57, 4gb ddr3, Intel pentium b950 2,1GHz,Intel HD graphics(total available graphic memory 1760 mb, dedicated video memory 128mb). Funda

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Jocuri vechi, de dinainte de 2009.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaNou a răspuns (pentru loomynarty):

Are totusi 4gb ram, poate ca crysis nu o sa-i mearga prea grozav dar altele aparute pe vremea aia ar trebui sa fie jucabile.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaNou a răspuns (pentru loomynarty):

Sunt mai multe variante de Intel hd graphics, daca are 4gb ram e posibil sa aiba un model mai nou care poate sa duca ceva jocuri. Pe Intel hd 4600 de exemplu poti juca Metal Gear - Rising Revengeance destul de bine.

Răspuns utilizator avertizat