| qazwsxedc131 a întrebat:

Am urmatoarele componente la PC :
procesor: Intel dula-core e3400 2,6 ghz
placa de baza : G41T-M7
2 GB Ram DDR3
placa video este Nvidia GeForce 8400 512 MB cu una Geforce GT 630. Este compatibila? Va merge bine in jocuri gen Assassin'c Creed?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Compatibila este. Sa nu ai mari pretentii in jocuri, ca nici gt630 nu este o placa de jocuri. Sa nu mai zic de acel procesor, care e si el cam imbatranit.

| qazwsxedc131 explică (pentru sltlp):

Si ce procesor ar fi adecvat atunci la mainboard-ul meu? Adica sa fie totusi cat de cat mai "tanar" laughing

| sltlp a răspuns (pentru qazwsxedc131):

Doar sh, un procesor din lista de aici http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx dar din cele care au litera Q in fata.

| qazwsxedc131 explică (pentru sltlp):

Doar cele 2 quad sunt mai mari
mersi fain!

7 răspunsuri:
| Maxxie a răspuns:

Da este compatibila sa nu uiti sa instalezi driverul dupa ce ai pus-o! Bafta

| Cristian_George_1998 a răspuns:

Da. O sa fie compatibila. O sa iti mearga bine Assassin's Creed.

| cristimaz a răspuns:

Iti garanteaz ca din aeria AC o sa poti sa joci pana la black flak, insa poti sa incerci si altceva gen crysis, prototyp, batman.

| qazwsxedc131 explică (pentru cristimaz):

Stiu chestia asta dar eram in dubii ca am mainboard-ul cam naspa si na... (de abia astept) laughing