| Ymlazzar a întrebat:

Ce jocuri mi-ar merge pe sistemul meu la calculator:
Procesor: Geunine Intel 2140@1.60(2 cores)
Video: Ati Sapphire Radeon x1550(512mb hyper memory)
Ram: 2 GB
HDD:160 gb(cred ca asta nu prea conteaza)

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Placa video este foarte slaba, si nici procesorul nu exceleaza.

| Ymlazzar explică (pentru sltlp):

De ce este slaba e de 512

| BLKZ a răspuns:

Mai intai de toate, ce genuri de jocuri doresti?

| Ymlazzar explică (pentru BLKZ):

Action si cam atat sau cele bazate pe Story Line

| RawGrey a răspuns:

Cam slabut pc-ul.Iti recomand crossfire, gta pana in 4, cs 1.6 / source cu tot la low, minecraft, mta san andreas, samp si cam atat.

| Ymlazzar explică (pentru RawGrey):

Naspa jocurile... + le-am jucat

| RawGrey a răspuns:

Daca le-ai jucat nu ai ce juca altceva intelege nu exista jocuri care sa le joci PC-ul este foarte slab! Mario, Minecraft altceva nu mai poti juca pe el.

| Ymlazzar explică (pentru RawGrey):

Daa este foarte slab de am jucat Prototype si mergea cu 35-40 fps

| sltlp a răspuns (pentru Ymlazzar):

Si eu am jucat cu itnegrata prototype cu 60+, dar asta e partea a doua. Un lucr pe care nu il inteleg multi este ca nu conteaza cantiatea de memorie. Daca ma asculta cineva, bine, d ac anul, nu imi pasa, deoarece firmele trebuie sa vanda. Dar ca idee, de ce crezi ca exista placi vidoe cu 1 gb la 1000 lei si placi video de 2 gb de la 150 lei. asa ca idee

| Ymlazzar explică (pentru sltlp):

Deci placa in sine e proasta nu cantitaetea de memorie da inca o intrebare ce diferenta este din VRAM si Hyper memory (hyper care o am eu ) A si placa are Pixel Sharing de 3.0

| sltlp a răspuns (pentru Ymlazzar):

Diferenta e ca hyper memory e la fel e buna ca una integrata, deoarece pentru a avea memorie video, foloseste din ram. Una cu vram, are cantiatea de memorie integrata pe palca de baza. Iar legat de performanta, e slaba, am mai zis. E egala cu un nVIDIA gt 210. O plac avideo low-end, care nici nu prea se mai fabrica. Revenind la jocuri, vor rula, dar pe detalii mici, foarte mici, sia sta cu priritate ridicata.