| thebest_5336 a întrebat:

Ce limbaj de programare preferati? Eu am Java, dar mie nu-mi place, eu folosesc Delphi de obicei? Fac bine?

Răspuns Câştigător
| MariaSimo a răspuns:

Delphi se foloseste destul de rar in zilele noastre pentru a dezvolta un produs. Nu mai raspunde cerintelor pietei happy.
Nu e de aruncat la gunoi insa exista infinit mai mult de lucru pe Java sau. net.
Depinde care ti=e scopul...

1 răspuns:
| capisci a răspuns:

Omule. teoretic, cu aproape toate limbajele de programare poti ajunge la acelasi rezultat. Asadar, intrebarea daca "Fac bine" e total irelevanta. Chestii diferite se pot rezolva mai usor in limbaje specifice... programare sevcentiala vs. orientata-obiect, nu mai intru in detalii... destinatia iti dicteaza si mijlocul, in alte cuvinte. (Mie personal imi place Java)