| Alexx15 a întrebat:

Pentru cei care stiu:
Credeti ca Java va avea succes in continuare?
Ce limbaj de programare ar fi cel mai bine sa-l invat.

6 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Java este principalul limbaj de constructie pentru telefoane mobile. poti sa-l inveti,dar sunt bune si celelalte. daca ai posibilitatea,si aspiratii inalte, invata c++ si php. dupa parerea mea, sunt cele mai grele, dar si cele mai importante. poti ajunge departe, daca cunosti aceste limbaje.

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Php.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este gresit sa pleci de la premiza ca inveti un limbaj de programare si gata. Un programator trebuie sa stie programare, nu un anume limbaj. La un limbaj te daptezi din mers, conteaza cum gandesti, ce principii de programare cunosti. asta face din tine un programator bun, sa te poti plia repede la ce se cere pe piata

Răspuns utilizator avertizat
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Daca te intereseaza php..lasa-mi un mesaj. Te pot ajuta cu elementele de baza, php oop, si implementare design patterns (singleton, factory, registry, observer, mvc), cum se lucreaza cu sistemul de versionare SVN. Ideea e ca php nu se invata batand din palme... daca faci o mica aplicatie php va trebui sa iti pui mintea la contributie si sa o faci mai complexa.din mai multe puncte de vedere. Daca inveti php nu vad ce rost are sa inceti c++..asta e o porcarie sa inveti programare "web" si programare software. Mai bine inveti php si ceva din aceeasi nisa (html, css, jquery, json, javascript).

| fightBack a răspuns:

E bine sa stii JAVA si.NET! astea conduc, celelalte sunt prea mici sa aiba viitor mare!