| SERIALS a întrebat:

Ce Macbook imi recomandati sa fie puternic la foto si video editing, sa pot folosi programe de editare si montaj video, spre exemplu Adobe Premiere? In plus am nevoie ca laptul sa aiba un ecran mare, sa nu fie mic. De 8 ani am Lenovo Thinkpad E540, dar as vrea sa trec la Macbook.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cel mai bun este macbook pro de 16 inch, cu ala sigur o sa fii nu multumit ci supermultumit, face ala de toate si ce nu vrei sa faca laughing

Ca idee cel mai ieftin macbook pro de 16 inch pleaca de la 2500$, asta e cel mai ieftin vindut in magazine, deci fara sa configurezi tu nimic.
La vinzare sa cumperi direct din magazin is 3 modele de astea sde 16 inch
-2500$
-2700$
-3500$
La fiecare din cele de mai sus, poti sa si alegi configuratia, fiecare are anumite limite de configuratie, dar pretul urca, ajunge la ultimul model la 6 mii dolari laughing
Astea sunt cele mai bune laptopuri la treaba ce spui tu ca ai dori.Mai bune ca astea altele nu-s.

Mai sunt de 13, respectiv 14 inch, dar banui cas micute pentru ce vrei tu, dar ar fi mai ieftine, dar si configuratia este mai slaba.

Cu ce am aratat mai sus rupi pe toti laughing dar din ce am vazut, ai spus ca ai 1500 euro, deci nu ai nici o sansa sa poti lua unu de 16 inch si de generatia asta ultima.
Atentie la aceste MacBook pro trebuie sa stii exact ce ai nevoie,sa cumperi exact ce trebuie.
De ce zic asta? Pt ca sculele astea au totu lipit,deci tu nu mai poti dupa sa schimbi nimic la ele,cruce,toate componentele is incorporate in placa de baza,asa ca atentie ce cumperi.

Nu mai merge ca si cu modelele mai vechi, la care puteai spune, lasa iau pe asta cai mai ieftin, cand am bani cumpar drive mare si pun eu, pun ram mare dupa si etc, la revedere.

| Wr3nch a răspuns:

Nu ai zis ce buget asa ca...

shorturl.at/eAOU8

| SERIALS explică (pentru Wr3nch):

Undeva la 1500 eur

Răspuns utilizator avertizat