| WILFIX a întrebat:

Ce mai bine sa aleg
Ipad 2 16 GB
sau
Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Produsele Apple sunt mai fiabile si rezistente in timp.Materialele sunt superioare si arata ca noi si dupa 2, 3 ani (daca nu scapi si ii spargi sticla) si sistemul de operare e mult mai stabil nu se blocheaza, nu face figuri si merge impecabil. Zic asta in calitate de posesor de iPhone si tableta Samsung galaxy tab 10.1 de care sunt foarte dezamagit. desi am tinut-o in husa cand am scos-o spatele deja arata a plastic uzat si se misca groaznic de greu desi nu am umblat la ea decat odata pe saptamana un Angry Birds la "scara mare". Cand l-am cumparat intra in camera instant, acum dureaza vreo 5 secunde sa deschida camera si inca vreo 5 sa faca o poza. Pe cand iPhone-urile si mana a 2a cumparate si din 2010 sa fie se misca zici ca ieri le-ai luat din magazin. Just the sad truth. Cam regret ca am luat tableta Samsung nu mai zic ca am dat 2400 lei pe ea pe cand un iPad2 la vremea aceea nu aparuse asta iarna iPad 3 era 2500 lei varianta de 16 GB (la fel ca si tableta). Singura problema intr-adevar era ca Samsungul are 3G pe cand iPad2-ul la 2500 lei nu avea si 3g decat Wi-fi, varianta cu 3G era 3000 lei. Oricum parerea mea Apple este o investitine mai buna, atat calitate si fiabilitate cat si pret de revanzare (se vand telefoanele Apple la un pret foarte bun tocmai pentru ca se merita si SH sa iti iei) pe cand un Samsung Galaxy S1 nu vad cu cati bani s-ar putea vinde acum desi a fost lansat deodata cu Iphone 4 in 2010 care acum se vinde si cu 1200 1300 lei. Un avantaj care il are tableta Samsung este ca poti conecta un hard extern la el care din pacate poate fi de maxim 50 GB parca. Eu mi-am luat un hard de 1 Terra pentru el si nu merge dar am inteles ca poti lua un tweak sau ceva si sa modifici chestia asta. "vezi daca poti diferentia orice fel de iPhone 3 cu iPhone 4" aici nu am inteles ce ai vrut sa zici dar diferentele sunt mari intre 3g\3gs si 4\4s.

9 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Vad ca ai o poza la profil cu o tableta Apple, daca nu ma-nsel.
Din moment ce esti fac APPLE, nu cred ca o sa-ti convina sa iei altcevatongue
Daca vrei..iti fac o opinie!
Sa-ti iei tableta Samsung galaxy tab2(cea cu super amoled). Exista si varianta asta si costa 21 de milioane.
Super amoled-ul ala iti va satisface ochiul pe deplin pentru o tableta, iar procesorul..nu mai zic de elhappy
Din cate mi se pare poti rula orice pe el.
Mai exista si o tableta destul de ieftina si buna ca raport pret/calitate.
Este vorba de Nexus 7 care costa 1150 lei :d.
Faza e ca alea de mai sus..ar fi bune amandoua, dar cred ca mai bun ar fi ipad-ul din cauza ecranului..grafica jocurilor si..cam atatahappy
Te-as sfatui spre iPad, chiar daca eu sunt fan Samsung.
Ce sa zic? N-am nici un produc Appletongue

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| annaangel17 a răspuns:

Ipad cu siguranta@@

| Niiiicu a răspuns:

Ambele sunt foarte buna dar daca iti permite bugetul ia ipadulwinking

| laur1OOOGB a răspuns:

Mai bun este Ipad 2 16 GB, pentru ca Apple este o firma mult mai buna decat Samsung.
Deci potisa alegi cu incredere Ipad 2.

| Razvan03Andrei a răspuns (pentru laur1OOOGB):

Cu ce ar fi mai buna firma Apple decat Samsung?
Amandoua sunt doua firme..Coreeni(Samsung) si Americani(Apple).
Concluzia ta este...straight face
Doamne. Sper ca nu esti si tu din ala care spune acum ca Apple a inventat forma patrata la telefon(si acum se ia toti dupa ei) si ca toate telefoanele Apple au aparut inainte de Samsung si toate sunt copii(vezi daca poti diferentia orice fel de iPhone 3 cu iPhone 4).

Baftawinking

| valentino52 a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Produsele Apple sunt mai fiabile si rezistente in timp.Materialele sunt superioare si arata ca noi si dupa 2, 3 ani (daca nu scapi si ii spargi sticla) si sistemul de operare e mult mai stabil nu se blocheaza, nu face figuri si merge impecabil. Zic asta in calitate de posesor de iPhone si tableta Samsung galaxy tab 10.1 de care sunt foarte dezamagit. desi am tinut-o in husa cand am scos-o spatele deja arata a plastic uzat si se misca groaznic de greu desi nu am umblat la ea decat odata pe saptamana un Angry Birds la "scara mare". Cand l-am cumparat intra in camera instant, acum dureaza vreo 5 secunde sa deschida camera si inca vreo 5 sa faca o poza. Pe cand iPhone-urile si mana a 2a cumparate si din 2010 sa fie se misca zici ca ieri le-ai luat din magazin. Just the sad truth. Cam regret ca am luat tableta Samsung nu mai zic ca am dat 2400 lei pe ea pe cand un iPad2 la vremea aceea nu aparuse asta iarna iPad 3 era 2500 lei varianta de 16 GB (la fel ca si tableta). Singura problema intr-adevar era ca Samsungul are 3G pe cand iPad2-ul la 2500 lei nu avea si 3g decat Wi-fi, varianta cu 3G era 3000 lei. Oricum parerea mea Apple este o investitine mai buna, atat calitate si fiabilitate cat si pret de revanzare (se vand telefoanele Apple la un pret foarte bun tocmai pentru ca se merita si SH sa iti iei) pe cand un Samsung Galaxy S1 nu vad cu cati bani s-ar putea vinde acum desi a fost lansat deodata cu Iphone 4 in 2010 care acum se vinde si cu 1200 1300 lei. Un avantaj care il are tableta Samsung este ca poti conecta un hard extern la el care din pacate poate fi de maxim 50 GB parca. Eu mi-am luat un hard de 1 Terra pentru el si nu merge dar am inteles ca poti lua un tweak sau ceva si sa modifici chestia asta. "vezi daca poti diferentia orice fel de iPhone 3 cu iPhone 4" aici nu am inteles ce ai vrut sa zici dar diferentele sunt mari intre 3g\3gs si 4\4s.

| rockblog a răspuns:

Cel mai bine sa-ti iai Samsung galaxy note 10.1 e super.