| Alion a întrebat:

Ce marca de cerneala este cea mai recomandata pentru Epson? eu am citit pe net cv despre ink mate, dar vroiam sa aud mai multe pareri. are si ea coduri sau merge pentru orice tip de imprimanta epson inkjet? mentionez ca am o imprimanta epson stylus dx4400, care are cartuse cu codurile T0711 T0712 T0713 T0714. aceste coduri sunt pentru cerneala din cartuse sau pentru medelul cartusului?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand cumperi cartusele, citeste cu atentie pe cutie marcile compatibile. Scrie acolo toate tipurile de Epson la care se potriveste cartusul respectiv.
Sau...te uiti sa aiba exact indicativele tale din manual: T0711 etc.

| Alion explică (pentru ardnaxur1961):

Cartusele le-am primit odata cu imprimanta si nu am primit cutia lor, ci doar ambalajul vidat. oricum nu scria nimic nici pe ala; practic nu prea m-ai ajutat happy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

OK. Ai primit cartusele odata cu imprimanta. Dar, presupun ca ai primit si manualul de instructiuni. Eh, in ala scrie exact ce tip de cartus se potriveste pentru fiecare culoare. Oricum, din cate am constatat eu, la Epson nu merg reincarcate; trebuie sa cumperi cartuse noi cand se termina.
Si nu stiu daca e musai sa comanzi (pe net, presupun), pentru ca se gasesc in orice magazin specializat.

| emil11 a răspuns:

Cumpara cerneala ink-mate,este cea mai buna dupa piata, este made japonia, si eu folosesc acelasi tus pe o imprimanta asemanatoare cu a ta.

| Alion explică (pentru emil11):

Dar trebuie sa comand un cod anume al cernelei este la fel pentru toate epsonurile inkjet?

| emil11 a răspuns:

Nu trebui un cod anume doar cumperi cerneala pentu EPSON si nimic mai mult.