| oo4099 a întrebat:

Ce marca de laptopuri imi recomandati? Care sunt marcile cele mai bune(excluzand Applelaughing )?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Acesta,e 2.100 ron
procesor puternic i5 2.5 ghz
4 gb ram
500 gb hdd
ai si o placa video dedicata, daca vrei sa te joci un joc sau ceva se va descurca, bafta
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

HP nuare ce cauta aici. A fost candva, acum fac unele dintre cele mai laptop-uri proaste din punct de vedere calitativ.
2. La un laptop stidiezi altceva, nu daca e " dă firmă"

| Me2 a răspuns:

Aici nu trebuie sa te ghidezi dupa "marca",rebuie sa te ghidezi dupa componentele care le are
Daca o dacie s-ar fabrica cu materiale de calitate si un bmw cu toate porcariile, tu nu mergi pe bmw, doar pentru ca scrie BMW, asta a fost doar un exemplu, sper ca m-ai inteles

| oo4099 explică (pentru Me2):

Ma refeream care sunt destul de cunoscute ca fiind calitative.Nu vreau sa dau banii pe ceva care nu merita si in functie de componente nu pot sa ma ghidez pentru ca sunt necunoscatoare in domeniu.

| Me2 a răspuns (pentru oo4099):

Daca vrei sa iei un laptop, ce buget ai? Te voi ajuta
La ce il vei folosi? Daca e pentru gaming nu-ti recomand laptop doar daca ai bani de aruncat

| oo4099 explică (pentru Me2):

Imi trebuie un laptop care sa inlocuiasca un PC bun.
In special pentru scoala, dar si pentru alte activitati.In orice caz intrebam de o firma care face laptop-uri calitative ca sa nu ma trezesc cu probleme la el.Sa stiu ca este bun si o sa ma tina cativa ani.
Buget? ..pfff...max 25 mil cred, pentru ca oricum va trebui sa il schimb la un moment dat.

| oo4099 explică (pentru Me2):

Ms mult

| Me2 a răspuns (pentru oo4099):

Acesta,e 2.100 ron
procesor puternic i5 2.5 ghz
4 gb ram
500 gb hdd
ai si o placa video dedicata, daca vrei sa te joci un joc sau ceva se va descurca, bafta
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| i86e2 a răspuns:

Asus și Toshiba sunt considerate cele mai rezistente laptop-uri.
http://i.imgur.com/ntMLF.png

| Georrggy a răspuns:

Eu am Acer si mi se pare destul de bun.
Dar am avut si Samsung si a fot mai bun.
Am dat cu el de pamant de vervi si inca a mers.

| Zeppyk a răspuns:

Dupa Apple ar fi Sony Vaio. Diferenta de pret chiar merita.

Dupa Sony Vaio urmeaza HP si Lenovo. Depinde strict de cum te impaci cu designul.