| anonim_4396 a întrebat:

Ce-mi recomandati laptop sau ipad? Preturile sunt cam aceleasi la amandoua.

Răspuns Câştigător
| JadeT a răspuns:

Ipad. 1) E mai usor de transportat, mult mai comod. 2) Bateria te tinee mult mai mult.
Eu le am pe amun2. Laptopul ma tine maxim 2 ore jum. Ipad'ul tine mai mult de 10 ore. happy

5 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Laptop baaa logic

| JadeT a răspuns:

Ca aspect este ca si Pc. Cand vorbesti cu cineva chat-ul este ca si atunci cand vorbesti prin mesaje pe iphone. doar ca iti arata si avatarul. poti sa faci si webcam. Ecranul este f mare. Deci textul este larg. nu este nimic " mic ". Dar este si foarte subtrire. Cand il cumperi iti trebuie si o husa daca nu, o ramana degete pe spate. sau un suport pentru ca devine incomod daca l'ai tine intr-o mana. in amundoua nu ai cum. Este de preferat o husa. asa daca il tii in brate sau undeva nu se zgaraie. Pentru ca este foarte fin si ingust si s-ar zgaria usor

| JadeT a răspuns:

Am gasit o imagine pe internet ca sa iti faci o parere cum este. Este ca un chat si scrie Persoana respectiva is Typing. http://www.idevice.ro/......cnrtiy.png
http://www.idevice.ro/......zoterx.png

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recomand laptop-ul pentru ca este mult mai practic ca o tableta.Dar daca vrei sa fii un asa-zis ''smecher'' cu gadgeturi de ultimul racnet poti sa-ti iei ipad-ul, Sper ca te-am ajutat!

| Lucian091999 a răspuns:

Daca vrei sa fii in pas cu moda si sa fii fitos i-ati IPad daca vrei sa ai memorie si sa ai un lucu util i-ati laptop......Acm depinde si de tine :-d