| VirusS97 a întrebat:

Ce parare aveti despre router-ul TENDA 300 N? Cate porturi are caci nu gasesc specificatii.straight face Am vazut ca are 2 antene si poate ajunge la viteza pana la 300mbps e adevarat? (ma refer la cei care au un router asemanator tenda 300) Merita 90 lei un astfel de router? De la ce distanta prind semnal?

Răspuns Câştigător
| zT3k a răspuns:

300N este un dispozitiv compatibil IEEE 802.11 b/g/n, care cobina functia de modem ADSL de viteza mare cu functia de router wireless si 4 porturi de switch. Acesta asigura o viteza de transmisie de pana la 300 Mbs si o raza de acoperire de pana la 8 ori mai mare decat un router obisnuit din clasa G.

300N suporta, de asemenea, cele mai recente standarde ADSL2/2+ pentru a oferi performante mai mari (pana la 24Mbs downstream si 3. 5Mbs upstream). Actualizeaza in mod automat firmware-ul si alte setari atunci cand acestea devin disponibile de la ISP.

Cu ajutorul QoS, 300N poate prioritiza traficul pe internet pentru aplicatii cum ar fi VoIP si jocuri online. Pentru a preveni accesul in retea, dispozitivul este dotat cu moduri de criptare avansate care includ WPA, WPA2 si WPS.

Caracteristici tehnice
Rata de transfer (Mbps) 300
Frecventa (GHz) 2.4
Standarde wireless IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE 802.11n, ADSL2+, ADSL2, ADSL, IEEE 802.3x, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Securitate WPS, WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK, WPA / WPA2
Porturi RJ-45, RJ-11
Informatii suplimentare
Activitate LED POWER / ADSL / WLAN / LAN / SYS / WPS
Functii Wireless ADSL Router
Accesorii incluse Manual de utilizare, antena, alimentator