| WeAreSmart a întrebat:

Ce parere aveti de Advanced System Optimizer? Mi-a curatat PC-ul de virusi, a reparat registrul l-a curatat, a defragmentat partitiile, a facut update la drivere, a optimizat registrul, si alte chestii folositoare pentru PC.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu e rea, dar totusi cea mai buna curatare este si va ramane reinstalarea si reformatarea HDD-ului! happy

| DDCC a răspuns:

E primul din topul programelor de întreținere a PC-ului (nu mai dau link fiindcă am mai precizat asta odată big grin).
Ţi-aş recomanda să nu mai foloseşti alt program de optimizare pentru PC cât timp îl foloseşti pe ăsta fiindcă altul va găsi alte erori și nu îi va face PC-ului bine deloc.

În rest ce pot să spun? La topul să vorbească.
Apropo, ai rezolvat cu interfața site-urilor odată cu folosirea lui AS Optimizer?

| WeAreSmart explică (pentru DDCC):

Problema era la Advanced System Care de la Iobit, asta e Advanced System Optimizer, nu mai folosesc programe de la Iobit!

| Alexandra_Rotaru_1905 a răspuns:

Va recomand sa nu folositi advanced system care indiferent daca e 5, 6, 7 pro sau... drrive booster intr-adevar e ok dar cel de optimizare si etc. ingreuneaza ff mult pc-ul nu vreau sa intru mai mult in detalii dar nu este reala treaba cu 300% etc. CCclener, win dir star, malwarebites sunt cele mai ok programe. bafta!