| OanaBeautiful a întrebat:

Ce parere aveti de Laptop HP Pavilion G6-1122SQ cu procesor Intel® CoreTM i3-2310M 2.10GHz, 3GB, 500GB, AMD Radeon HD 6470M 1GB, Linux, Gri Carbune? (argumente pro/contra ) Funda pentru raspunsul detaliat big grin

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Oana, depinde pentru ce activitati il folosesti. Pentru office, muzica, filme, internet, jocuri fara pretentii prea mari la detalii, e un laptop OK. Daca vrei sa iti cumperi un laptop, spune-ne care e bugetul maxim de care dispui si pentru ce il folosesti, iar noi revenim cu o recomandare pentru tine! Succes!

| OanaBeautiful explică (pentru laptopnews):

Pai cam de 2.100 ron si avand in vedere ca sunt la liceu se intelege pentru ce (muzica, filme, internet)
PS. :As prefera un laptop de pe eMAG

| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/......4HR-SX196D
Iti recomandam un Asus cu procesor si placa video putin mai bune decat cele de la HP-ul ales de tine!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

E ok, ruleaza toate jocurile (nu la calitate maxima bineinteles)

@modx. De ce naiba ar rula cineva 2 jocuri in acelasi timp?
@vasybulat.
Configuratia este destul de buna pentru toata suita photoshop/3dmax. Spune-mi un program mai avansat de atat

| Vasybulan a răspuns:

Un procesor cu frecventa mai mare ar fi binevenit(poate un Intel i5), ceva ma multi "rami"(macar vreo 6-8 GB), si de asemenea depinde placa video(cea din configuratie e cam slabuta). Si de asemenea trebuie sa ne gandim si la pret. Daca nnu e asa mare si nu ai nevoie de un laptop super-performant si il folosesti doar pentru rutina zilnica, ar merge. Insa daca doresti sa il folosesti pentru jocuri/programe mai avansate etc. ai nevoie de o configuratie mult mai buna. Si cum am spus si mai sus sa nu uitam de pret.

| Modx a răspuns:

Slab, nu se merita, a avut un prieten, daca deschidea 2 jocuri in acelasi timp, se incalzea procesorul.