| Alexa_3478 a întrebat:

Ce parere aveti de marca de telefoane HTC in comparatie cu Nokia? Vi separe mai buna sau nu?

Răspuns Câştigător
| ender a răspuns:

Nokia face telefoane mobile "clasice" in timp ce HTC face "smartphones" - telefoane mobile cu sistem de operare foarte puternic gen Windows Mobile sau Android, care pot rula aplicatii complexe si sint foarte puternice.

Si Nokia face "smartphones", dar sint mai putin reusite decit cele de la HTC.

Eu am avut mai multe telefoane HTC. Sint exceptionale calitativ.

Dar depinde ce nevoi ai tu: daca iti trebuie un telefon la care doar sa vorbesti si sa faci poze (si atunci Nokia e o solutie buna) sau un computer de buzunar cu functii de telefonie, adica un smartphone (si atunci HTC e cel mai tare).

Fereste-te de telefoanele cu sistem de operare Symbian si touch screen. Sint un dezastru.

3 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Ei bine, eu nu le pot compara, fiindcă sunt diferite.
Amândouă sunt bune.
Eu am NOKIA. big grin
Şi sunt foarte mulţumităă de el kiss
Nokia este telefon in toata regula, insa HTC este "smartphone".
Si totusi, telefoanele touch screen sunt mai sensibile (ex: daca il dai de pamant iti sta vreo 2 saptamani in Service daca se poate repara, daca. Insa, Nokia nu pateste nimic, sau doar cateva zgarieturi) happy
Sper că te'am ajutat big grin
Fundăă? love struck

| Gratsy a răspuns:

Poi Nokia e cel mai bun telefon! Eu am un telefon HTC de 1 an si nu are nici macar o zgarietura

| matt25 a răspuns:

HTC nu sunt telefoane, ci smartphones. Asadar, nu poti face o comparatie intre HTC si Nokia.