| UserDeTpu a întrebat:

Ce parere aveti de procesorul AMD Ryzen 5 2500x?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu prea are sens sa pui o asemenea intrebare daca nu vii cu un termen de comparatie.
In plus, e procesor OEM, nu il gasesti de cumparat in Retail.
(insa poti cumpara un sistem ce il contine, de la integratori precum Dell, HP, Lenovo, Fujitsu, MSI, Acer, etc)

In teste e cu 35% mai slab decat 8700K, iar daca vrei cifre,
e un fel de 2400G cu inca 4MB cache L3,
cu 100MHz in plus la frecventa de Turbo (frecventa de baza e identica cu cea de la 2400G),
si fara grafica integrata (Vega).

Răspuns utilizator avertizat