| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta configuratie?

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1352958/

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa de baza mai scumpa decat procesorul rolling on the floor
Procesor foarte slab pentru ofice!
Mai bun e un fx 8350 octa core. pe am3+

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Ala nu e procesor de ofice...
mie imi trebuie o placa de baza 16.3.0 pentru placa video

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma Procesorul acela are pretul ridicat deoarece are placa video integrata in el..CARE NU O VEI FOLOSI! Deci GPU 300 Lei + Cpu 406 lei big grin Nu merita sa dai atatia banii pe ceva care nu o vei folosi!

| BobiTheBoi a răspuns:

Mai bine-ti cauti o placa de baza 16.3.0 dar nu pentru porcesoare amd, ca gasesti, ia-ti mai bine un i5 si iesi aproape la aceeasi suma, procesorul ala de la amd, e slab fata de un i5, amd nu se compara prea mult cu Intel.