| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aparatul foto Nikon L110? Am nevoie de pareri, pretty pleaseeee?

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Eu am un Nikon L120, este o varianta imbunatatita a lui L110, dar iti spun ca sunt foarte multumita de el. l-am luat cu 1000 ron din Media Galaxy (pe eMAG costa 9000 ron). e un aparat semi profesional, arata asemanator cu un dslr; pentru un compact, este foarte bun. daca vrei sa il cumperi pentru a-l lua dupa tine la petreceri/club etc, nu e genul de aparat care sa incapa intr-o posetuta (gen plic). e destul de solid. pe de alta parte, asta ii creste rezistenta la socuri mecanice (desi nu te sfatuiesc sa-l scapi pe jos). raportul calitate-pret e excelent, eu l-am luat la pachet: camera, husa, acumulator si 4 baterii. fotografiile au o calitate foarte, foarte buna, iar bateriile tin cateva sute de cadre (depinde daca folosesti sau nu blitz-ul). poti si filma cu el, de asemenea eu sunt multumita. crede-ma, e o investitie buna pe termen indelungat.

4 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

In afara de LCD-ul cam mare pentru un aparat foto (creste riscul sa-l spargi/zgarii + consum mai mare la acumulatori) si faptul ca nu are vizor optic, este in regula pentru cine-si doreste neaparat un aparat foto semi-profesional. In rest raportul calitate/pret este foarte bun.

| StartingANewLife a răspuns:

*cand am spus acumulator, m-am referit la incarcator pentru baterii. pe langa astea, am primit in pachet si cablu usb si conector hdmi (pentru televizor) si un card de 4 gb.

| Biancaϟ a răspuns:

Multumesc @StartingANewLife, am evaluat si eu mai mult L120 si m-am gandit sa il iau pe acela happy este 800 pe eMag desi probabil o sa ma duc tot prin magazine, nu sunt pro cumparaturilor online, nu stiu de ce. Multumesc mult!

| StartingANewLife a răspuns (pentru Biancaϟ):

Da, m-am mai uitat putin pe net si intr-adevar, s-a ieftinit mult intr-un timp foarte scurt. eu l-am luat acum vreo 7 luni, insa acum am vazut pe net preturi intre 800 si 900 ron maxim. deci, cu atat mai bine.
multa bafta!