| Radeas1 a întrebat:

Ce parere aveti despre calitatea rezistentei unui windows? Cat timp poate tine un windows? Este adevarat ca un windows cu un antivirus se duce mai repede decat unul fara antivirus? Si de ce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Windows ul este un software, nu are termen de valabilitate sau garantie, daca tu iti protejezi calculatorul nu se duce niciun windows. eu am aceeasi vesriune de xp pe un laptop de aproape 6 ani si nu a "patit" nimic

| horia2012 a răspuns:

- Cum sa te tina mai mult un Windows FARA antivirus. Eu il am de 2 ani instalat si m-am plicitisit. Cu zeci de aplicatii instalate si dezinstalate.

| SouLIce a răspuns:

Prostii daca ai un antivirus poti tine windowsul mai mult
Un windows daca stii sa il pastrezi te poate tine si ani
Pe mine ma tine windowsul intre 6luni-1 an

| TempusVernum a răspuns:

Eu n-am reinstalat niciodata Windows pentru ca s-ar fi stricat. Se strica doar la utilizatori nepriceputi. Si Linux-ul s-ar putea strica la fel de bine, chiar mai usor. Dar da, normal ca un Windows rezista mai bine cu un antivirus. E aproape obligatoriu sa ai un antivirus pe Windows. De ce? Pentru ca Windows este cel mai utilizat sistem de operare la nivel global, asadar e tinta primara pentru orice tip de atac malware. Acelasi lucru se aplica si pentru browser-ul Internet Explorer.