| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cipurile biometrice/? se apropie sfarsitul?/big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

http://www.razbointrucuvant.ro/......va-temeti/

http://www.sfaturiortodoxe.ro/buletine/circularasinod.htm

http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97

http://www.razbointrucuvant.ro/......cetea-666/
NU, pasapoartelor biometrice si microcipurilor! nu putem sa acceptam aceasta senini, precum nu putem accepta sa ni se asculte telefoanele, sa ni se citeasca mailurile... nu mai avem intimitate, sintem expusi. asta e un pumn in gura sa tacem mai dihai ca in vremea ceausescului. asta vreti dragi tineri?

13 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Cu fiecare pas se incearca controlul asupra fiintelor umane, si aceasta se face prin aceste CIP-uri, inregistrarea convorbirilor telefonice, mailuri, mesaje, SMS-uri, camere video etc. E ca si cum ai sta gol in baie sub ochiul vigilent al unor camere video.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Reprezinta o noua masura de securitate internationala... Mda..., iar faza cu sfarsitul..., se apropie sfarsitul pasapoartelor fara cip!

mira
| mira a răspuns:

Este o masura moderna, eficienta si necesara.Se diminueaza sensibil falsificarea de acte, furtul de identitate, controlul prelungit al actelor in vama.Nu inteleg reactiile disproportionate fata de ceva atat de banal.Pana acum nu aveam cod numeric personal si tot felul de specificatii privind caracteristicile fizice? Chiar trebuie sa ramanem la stadiul placutelor de argila ale antichitatii? Este normal ca noile achizitii tehnice sa-si gaseasca cat mai multe aplicatii.Peste cativa ani, cand ne vom obisnui cu cipurile biometrice si acestea se vor generliza vom rade de temerile de acum. Mira

| clau44 a răspuns:

da, nici eu nu sunt de acord cu aceste permise şi paşapoarte cu cip, sunt împotriva cipurilor biomatrice! da se aproprie!

| dudu_4306 a răspuns:

Fiecare are parerea lui. Eu nu sunt de acord cu asa ceva, cand ti se implanteaza un astfel de cip ti se atribuie un numar. Noi nu suntem niste numere, suntem oameni.

| sexy a răspuns:

Din ianuarie 2009 a început în România, cu o grabă suspectă şi tacită, eliberarea de paşapoarte şi permise de conducere cu cip RFID[1], fără ca cineva să cunoască în detaliu datele stocate pe cip. În vederea aderării fără rezerve la spaţiul Schengen, prevăzută pentru 2011, şi executând cu multă râvnă şi acrivie directivele UE[3], România extinde procedeul şi la alte documente personale, cum ar fi: actul de identitate, cardul de sănătate, precum şi alte documente de călătorie. Pe fondul acestei acţiuni, Părintele Justin Pârvu a dat un comunicat, care a creat anumite controverse, contestaţii şi reacţii.
http://www.razbointrucuvant.ro/......ps-teofan/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

http://video.google.ca/videoplay?docid=7239169544268439911&hl=en
Acest filmuleţ aduce nişte argumente şi întrebări tuluburătoare.
Priviţi şi comparaţi cu cea ce ştiaţi, veţi avea unele răspunsuri mai aparte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este demonstrat sftiintific ca pasapoartele si permisele cu cipuri, inclusiv buletinele cu cip biometric, care va avea ca initiere anul 2011, reprezinta un esec intentionat deoarece ele pot fi decodificate in mai putin de 4 ore. Ideea principala e ca in momentul in care identitatea ta se dubleaza, se falsifica, automat se vor "stradui" sa scoata ceva mai bun... iar solutia va fi cipul implantat in corp, deoarece vor spune ca tu detii controlul asupra informatiilor personale, iar codurile nu vor mai putea fi sparte. Dubios de repede s-au intamplat toate acestea, fara nici o sansa la alegere. Este doar o capcana pentru noi toti... de parca am fi niste animale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu zic decat ca este semnul diavolului uitati-va in biblie totul este o joaca a satanei vrea sa ne pacaleasca pentru ca deodata ce vom avea cipul vom fiii de-a lui. dragilor o sa fie foamete si necazuri dar voi chiar daca trebuie sa muriti de foame nu acceptatii acele cipuri pentru ca acele cipuri sun semnele diavolului. uitati-va ca in ultimi ani inventeaza masini a timpului nave arme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se apropie mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt de acord cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se apropie sfarsitul noi acumoa ce putem face sa ne pregatim spiritual sa ne rugam si sai cerem lui dumnezeu putere sa putem birui pentru numele lui aaa si toti oamnei indiferen de relige fiti tari si nu aceptatii aces numar 666 e numarul fierei care este scris in apocalipsa cititi si vedeti ca toto ce sa intampla peste tot pamantul este adevart si scris in biblie