| Constantin1963 a întrebat:

Care este parerea voastra despre cipurile biometrice?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In urma cu mii de ani, Dumnezeu a prezis ca va veni vremea cand va trebui sa primim semnul acesta pe mana sau pe frunte, altfel nu vom putea vinde sau cumpara.Dar, cine il va primi isi va vinde sufletul celui rau.Nu uita ca pe atunci parea imposibil de realizat asa ceva.Acum avem o tehnologie la cele mai inalte standarde, dar atunci... Oamenii de stiinta au cheltuit sume infernale ca sa realizeze acest cip, si dupa multe cercetari au ajuns la concluzia ca locul cel mai potrivit pentru a fi implantat este pe mana sau pe frunte, ceea ce Dumnezeu stia de mult.http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Adica crestinii de acum 19 secole sau cand naiba s-o fi scris Apocalipsa aveau destula imaginatie incat sa isi dea seama ca atunci cand cumperi ceva la magazin nu poti sa ridica copita pentru a fi verificat.
SAU! te-ai gandit ca noul testament a fost scris de acelasi grup de oameni acum 2000 de ani pentru ca voi crestinii azi sa spuneti uite ce a prezis Dumnezeu dar tot ei au prezis ce vor face.
Pentru a va intari voua credinta si a crea haos peste 2000 de ani cu certuri si batai intre atei si crestini. Poate erau oameni care cunosteau celelalte continente bine si au calculat cat de mare va fi populatia in anul 2000 astfel incat sa o micsoreze.
E ca pacaleala cu Mos Craciun, ii spui copilului ca vine pe 25 decembrie cu cadouri si chiar vine dar sunt cadourile puse de tine.
Cipurile biometrice sunt o realitate si degeaba ne trezim noi cu adevarat 2000 de oite din 7 miliarde.
Dictatura mondiala ne va manca pana la autodistrugere.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai citit Biblia?

| Dumniezău a răspuns (pentru EmaS):

Aa deci sa inteleg ca daca acceptam cipurile astea, va veni Gizaz si va veni apocalipsa.M-am uitat doar 20 sec la link.Nu am mai putut rezista sa ascult ce zice acolo.

| EmaS a răspuns (pentru Dumniezău):

Te cred.

| Dumniezău a răspuns (pentru EmaS):

Te-ai gandit vreodata logic ca ce scrie in biblie unele chestii sunt niste prostii? Aia care au scris biblia acum 2000 de ani nu aveau de unde stii ce se va intampla in viitor? Chestia cu cipurile este o prostie si cel mai probabil o pacaleala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si daca am citit ce?
Inteleg ca o alternativa la acceptarea propriei morti este Dumnezeu cu tot bullshitul prezentat in Sfanta Biblie.

| ErrorFound a răspuns (pentru EmaS):

Ma P! s pe cipul lor. Nu vor putea sa ne controleze. O sa ne revoltam la fel ca in cazut ACTA. Cine crezi ca-i atat de prost sa se lase implantat?

| EmaS a răspuns (pentru ErrorFound):

Dar nu vei putea sa faci nici o tranzactie fara el.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu pot sa cred ca oamenii astia sunt mai preocupati de religie decat de libertate si siguranta.
Mie mi se par o tampenie.O incercare penibila de a manipula care s-ar putea sa se sfarseasca cu razboi civili-autoritati.Asta in cazul in care oamenii nu sunt atat de prosti incat sa accepte.

| milan9 a răspuns:

O apropiere a apocalipsei...

| martzian a răspuns:

Nu avem nici o dovada a faptului ca ele ar fi semnul fiarei, din Apocalipsa, cu exceptia faptului ca se presupune ca ele vor fi inserate subcutanat pe mana sau pe frunte. Nici nu neg ca se va ajunge acolo si ca este posibil sa fie astfel. Stim insa ca cei care vor primi acest semn, indiferent cum se va prezenta el, vor trebui sa il accepte. Iar impunerea acestui semn vizeaza perioada numita si a "Necazului cel mare". Avem toate motivele sa credem, studiind Biblia, ca crestinii practicanti de astazi NU vor mai fi pe pamant la acel moment...

| Lizzu a răspuns:

Nu stiu si nu-mi mai pasa...

| iurii75 a răspuns:

Identic cu cea despre telefoane, calculatoare...
Folosite cu înțelepciune îți ușurează viața. Nici o legătură cu semnul din apocalipsă.

| EmaS a răspuns (pentru iurii75):

Cum adica nici o legatura cu Apocalipsa? In urma cu mii de ani cand asa ceva ar fi fost imposibil sa gandesti macar.

| iurii75 a răspuns (pentru EmaS):

Ce înseamnă a fi marcat pe frunte sau pe mâna dreaptă cu numele fiarei? Când le-a dat israeliţilor Legea, Iehova le-a spus: „Să vă puneţi aceste cuvinte ale mele în inimă şi în suflet, să vi le legaţi ca un semn pe mână şi să vă servească drept fruntar între ochi" (Deuteronomul 11:18). Aceasta însemna că israeliţii trebuiau să ţină mereu cont de Lege, astfel încât ea să le influenţeze toate gândurile şi acţiunile. Despre cei 144 000 de creştini unşi se spune că au scrise pe frunte numele Tatălui lor şi numele lui Isus, ceea ce arată că aparţin lui Iehova Dumnezeu şi lui Isus Cristos (Revelaţia 14:1). În mod asemănător, Satan foloseşte semnul demonic al fiarei. În activităţile de zi cu zi, precum cumpărarea şi vânzarea, toţi oamenii sunt supuşi presiunilor de a acţiona la fel ca fiara, ţinând, de exemplu, anumite sărbători. Se aşteaptă de la ei să se închine fiarei, lăsând-o să le guverneze viaţa, primind astfel semnul ei.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Că nu au nimic de a face cu numărul 666 din Apocalipsa (de fapt un număr simbilic).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut ce harti 3D a facut google prin localitati de mergi cu mouse-ul prin tat orasul si satele ce vrei sa le vezi? asa va fi si cu oamenii cu implant.vor putea fi urmariti si in patul conjugal.vei fi un cip si atat.nu vei mai fi o fiinta umana.rasa umana va incepe de la cei ce te vor implanta.nu si ei.ei vor avea imunitate.vor fi vipuri.vor fi puternici.vor stapani lumea si peste miliardele de boi.

| Echelon24 a răspuns:

Scurt si la obiect : VOR SA NE CONTROLEZE