| somerandomdude915 a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopul cu specificatiile de mai jos, si daca aveti alte propuneri... enumeratile! Dau funda!

Laptop Asus ROG GL552JX-DM019D

Specificatii:
Procesor: Intel Core i7, 2.6Ghz, turbo 3. 6Ghz, cache 6 MB, 22nm
HDD&RAM: HDD 1TB, 7200 RPM, memorie standard 8GB
Video&Display: nVidia GeForce GTX950M, VRAM 4GB, 15.6 inch
Si mai are multe porturi si tastatura iluminata si mai multe chestii, dar in principal vreau sa stiu daca se merita 3999 lei pe el...iar daca imi recomandati voi unul, cel mult 4000 de lei, va rog cineva priceput, multumeschappy

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca il cumperi strict pentru gaming nu se merita. Cu 4000 lei iti faci un desktop de 2x mai performant. Sa nu mai spun si ca se incalzeste foarte tare dupa 30 minute de gaming, deci e cam nasol. Laptopul e performant duce absolut orice joc, dar ai grija ce-ti doresti.

Bafta!

| MskDesign a răspuns:

Daca este pentru gaming, mai bine ti-ai face un desktop.Chiar si pentru a naviga pe net, mi se par cam multi banii.Se gasesc si mai ieftin.Baza mea este desktop-ul, iar pentru navigare, am un Acer extensa 2509 de vreo 6 luni.

| AgentulVIPPro a răspuns:

Salut. Componentele mentionate mai sus sunt de ultima generatie la un pret destul de ridicat dar, nu se merita sa dai 4.000 lei decat daca este PC. Pretul este destul de bun. Acele piese sunt dedicate pentru gaming. Daca nu ai treba cu jocurile nu te sfatuiesc sa il cumperi deoarece e de ajuns un pc nou de minim 900 lei pentru a naviga pe net fara probleme si vizionarea de filme in full hd. happy Acum sa revenim. In cazul in care ai o situatie financiara buna poti sa iti cumperi laptopul dar, necesita intretinere specializata care te poate dce pana la 200 lei lunar. Asta este tot, sper ca te-am ajutat. O seara buna

| naty1919 a răspuns:

Merita

| xAnonimMM a răspuns:

Eu iti recomand cu caldura un desktop peste orice fel de laptop de gaming.Cu 4000lei iti faci o racheta de PC. Daca esti interesat, iti poti face un wishlist cu componentele, daca nu, iti recomand acest laptop, chiar daca trece peste 4000lei, raportul calitate/pret este excelent: Asus ROG G751JT,cu GTX 970M.

| Botan_Filip_1998 a răspuns:

Depinde pentru ce i-l folosești dacă-l folosești la gaming îi destul de bun eu zic ca merita sa ți-l iei