| torsi a întrebat:

Ce parere aveti despre SOPA si PIPA? astept cat mai multe raspunsuri si sa le si motivati.
P. S. poate voi da funda daca gasesc un raspuns pe placul meu.winking
poate nu e categoria buna... scuzati.winking

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

SOPA si PIPA sunt legi pur si simplu prea ciudate pentru a fii puse in aplicare. Ca sa exprim mai bine ce vreau sa zic, SOPA este un fel de Codex Alimentarius, apocalipsa, sau tot ce iti mai trece prin cap, fata de internet. Inchiderea site-urilor de tipul torrentelor, care ofera gratis jocuri, filme, fisiere mp3 este doar partea I. Insa mii se pare exagerat, inchiderea site-urilor care nu respecta dreptul de autor, cenzurarea proprietatii intelectuale si multe altele. Se vor inchide pana si site-uri precum Wikipedia... Daca va fi pusa in aplicare, Internetul se va schimba total.

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Mi se par exagerate rau.Adica...ar cam "decapita" internetul, nu ai mai putea avea dreptul la libera exprimare, s-ar inchide multe site-uri [si nu neaparat cele ce promoveaza direct/indirect pirateria] sau nu vei mai putea face plati online. Daca se vor aproba, internetul va deveni un haos.

| Wehrmacht a răspuns:

Sunt niste tampenii...pai daca mai scot inca 2-3 legi ca astea o sa iasa al 3-lea razboi

E mai rau ca Skynetlaughing (ma refer la cel din filmul terminator)

La ce prostii inventeaza astia cred ca or sa vrea sa stapaneasca toata lumea.

Si cred ca daca asta o sa fie si in afara granitelor vor fi sanse destul de mari sa se gaseasca si hackeri/crackeri care sa le faca probleme.

| IMC90 a răspuns:

Te referi la pipa de fumat iarba sau la pipa normala?

Supa nu prea imi place, prefer ciorba...

| Wassup a răspuns:

Sunt niste legi care ne ``fura`` libertatea de a ``tasta``

Răspuns utilizator avertizat