| bibi99p3ty a întrebat:

Ce parere aveti despre windows 7 starter?

Fundita...

Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Salut,are un prieten de al meu si cumparat un laptop Samsung anul acesta a dat 750 de euro cu tot cu windows 7 starter, vreau sa spun ca este foarte multumit de el.Nu ma ca trebuie sa ai originalul (adica licenta) dinzvonuri nu stiu daca este adevarat ca daca nu ai licenta la windows incepand de la vista in sus si esti conectat la internet le apare.Ti-am eu nu cred ca e adevarat si daca e nu au ce face o gramada il au piratat.
O zi buna

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Windows 7 Starter e o porcarie care nu se poate comanda, ea vine decat gata instalata pe mini-laptopuri si e gratis.Pe aceest sistem nici macar nu poti schimba imaginea de pe desktop. Daca vrei Windows 7 ia-ti varianta Professional sau Ultimate.
Uite aici niste informatii despre Windows 7 starter:
http://windows.microsoft.com/......-questions

| Borgir a răspuns:

Cere eva mai multa memorie decat xp, personal folosesc win 7 si cu 2G DDR nu am probleme(plus ca mi se pare fiabil)!