| Vi1rus a întrebat:

Ce parere aveti despre windows vista?

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Praf

| gelu1970 a răspuns:

Cand si-au dat seama ca xp se poate valida usor, in plus folosind insusi pagina Microsoft, s-au grabit sa scoata un sistem operativ cu ajutorul caruia sa poata opri pirateria. si asa s-a nascut castana Microsoft numita "Vista".
s-au grabit ca sa opreasca frauda, si au facut un sistem operativ pe care marea majoritate a uzuarilor il schimbau cu xp desi calculatoarele veneau cu licenta OEM de vista.
windows 7 a reusit sa consolideze prestigiul Microsoft, insa din cate se vede vor sa faca inca odata un c... mare, incercand sa forteze mana cumparatorilor de a utiliza w8 sau 8.1 dupa caz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Asta e scopul aparitiei atator windows-uri. Legatura intre windows si calculatoare (laptopuri) e una stransa. Fac un windows cu cerinte mai mari(de exemplu), ca sa aiba si ei ce mai munci la fabrica de laptopuri sau pc-uri.laughing Mai oune ceva zorzoane sa bata la ochi si sa se poata cumpara. Cine nu e dornic de ceva nou si chipurile mai performant. Pentru fiecare noutate, un windos cu cerinte mai mari, Asa se vand si placutele ram si altele. Vezi tu ca lumea s-a plictisit d dacia nova, acum aspira la altele mai...performante chipurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun mai, numai ca trebuie sa gasesti manual toate driverele. E ca si win 7, numai ca 7 gaseste singur drivere.

| Biiskrem a răspuns:

Seamănă cu un om mort.

| SilverF8ith a răspuns:

Cel mai slab, dar este cel care a ajutat la dezvoltarea la Win7, asa este si win8 este doar un windows de tranzactie.

A fost primul windows... a fost praf a urmat primul windows bun win95 apoi a fost ME care a fost bunicel a ajutat la dezvoltarea winXp (fare celelelate 2000 si server si etc) apoi a fost vista care a functionat dar cerere a dus la dezvoltarea la 7 acuma cu dispozitivele tactile a dus la creearea win8 dar aceasta are foarte multe neajunsuri deci prin urmare va urma o noua varianta in curand! big grin parerea mea!

| gazaru a răspuns:

E pilaf.S-a dus de mult. Windows 7 e cel mai bun

| Vi1rus explică (pentru gazaru):

Am auzit ca win 7 il va scoate astea de la Microsoft

| gazaru a răspuns (pentru Vi1rus):

Sunt nebuni? ..Nu stiu ce are Windows 8 asa special dar mi-e tot 7 imi place

| gazaru a răspuns (pentru Vi1rus):

Urat.

| sltlp a răspuns (pentru Vi1rus):

Il retrage de la vanzare(adica nu o sa poti sa il mai cumperi). Actualizari o sa ofere pana in 2019. Nu va mai panicati atat.

| Heliodor a răspuns:

Un salt urias tehnologic, dar din punct de vedere comercial tinde a fi mai degraba un esec ca si win 8 de altfel. In momentul de fata win 7 il vad ca pe un win de top. Doar in cazul unui pc nou dar slab poate reprezenta o varianta si win 8.1 datorita cerintelor mai mici.